Zbliża się wiosna a z nią gruntowne porządki w mieszkaniu i na ogrodzie. Jeżeli pragniesz przygotować się perfekcyjnie na jej przyjście, zrób dokładną checklistę i kup konkretne rzeczy. Oprócz wiosennego designu nie zapomnij o nasionach i sadzonkach, które upiększą wnętrze Twojego domu.

Wiosenne akcenty na balkonie
Jeżeli urządzasz choćby mały patio, rozpocznij od przygotowania go do sezonu. Sprzątanie to podstawa. Znajdujący się w zakamarkach pył i inne zabrudzenia skutecznie popsują nastrojowy klimat. Po wyczyszczeniu posadzek i przygotowaniu mebli ogrodowych zajmij się ozdabianiem. Wiosenna doniczka na kwiatki czy pomalowana na pastelowo skrzynia z palet, zapewne wprowadzi dużo świeżości. Kolorowe mięciutkie koce na chłodniejsze wieczory i poduchy również udekorują dom.

W jaki sposób urządzić kącik chilloutu?
Niezależnie od tego, czy urządzasz strefę relaksu w mieszkaniu czy w ogródku, zadbaj o estetykę i spójność aranżacyjną miejsca. Powinna pojawić się tam mała kanapa lub wygodny fotel. Oprócz tego nie może zabraknąć ławy. Ważnym elementem wystroju takiego miejsca jest światło. Najczęściej są to kinkiety, które dobrze oświetlają konkretną strefę oraz tworzą przytulny nastrój. Na stoliku możesz postawić wiosenne kwiatki w ozdobnym flakonie albo w stylowej doniczce.

Cebulki kwiatów, nasiona i sadzonki – tego nie może zabraknąć!
Nic tak nie dodaje uroku wnętrzu mieszkalnemu czy zielonej strefie do odpoczynku, jak rośliny. Zadbaj więc o to, aby o wiele wcześniej zaopatrzyć się w cebulki kwiatów i przemyśleć sprawę wystroju działki czy werandy. Z pewnością wielką pomocą w czasie wyboru roślinności stanie się dobrze wyposażony sklep ogrodniczy. Obok informacji o rożnych odmianach znajdziesz tam dodane do nich miniatury zdjęć. Na dobrze zorganizowanych stronach internetowych sklepu umieszczone są także wartościowe artykuły związane do ogrodnictwa. Dlatego jeżeli chcesz nabyć więcej nasion czy sadzonek, wybierz dobrze wyposażony sklep z cebulkami kwiatów. Odszukasz tam także substral, który jest konieczny do dobrego wzrostu drzew i kwiatków.

Jakie wiosenne kwiatki kupić?
Sporo osób decyduje się cebulki hiacyntów, które wsadza się do doniczki, a we wrześniu wysadza do ogrodu. W czasie jesiennych chłodów, hiacynty trzyma się w mieszkaniu i wtedy już upiększają dom niepowtarzalnym kolorem. Również ciekawie pachną, stąd też tak często nabywa się je jako rośliny ozdobne.
Oprócz hiacyntów niepowtarzalnie wyglądają w doniczkach czy na wiosennych rabatach tulipany i narcyzy. Szafirki tak samo atrakcyjnie ozdabiają domowe werandy i działki. Jeżeli tylko estetycznie zaaranżujesz miejsce, gdzie się znajdą, z pewnością osiągniesz niepowtarzalny i nastrojowy dekor.
Wnętrze mieszkalne i przydomowe ogrody czy tarasy powinny tętnić wiosenną energią. Jeżeli zadbasz o właściwą aranżację, osiągniesz upragniony cel. Nie zapominaj o dekorze, który może nietuzinkowo ozdobić każde wnętrze.