Patrząc na to, że większość życia zajmowałem się szeroko pojętym rękodziełem, chciałem przekazać Wam kilka wskazówek, dzięki którym każdy będzie mógł znaleźć pasję odpowiadającą jego chęciom i zdolnościom manualnym.

Pierwszą i kluczową rzeczą jest znalezienie takiego zajęcia które będzie dawało nam radość. W moim przypadku było to rzeźbienie wędek, natomiast oprócz tego uwielbiam zwiedzać i poznawać nowe techniki wytwarzania różnych rzeczy.

Jeżeli nie wiesz co może dać Ci radość zacznij próbować! Nigdy nie dowiesz się, czy lubisz wyplatać dywany jeśli tego nie spróbujesz. W internecie można znaleźć wiele interesujących zajęć które podpowiedzą nam co zrobić w wolnej chwili. Jeśli jednak jesteś osobą która dopiero zaczyna zabawę z rękodziełem i nigdy nie bawiła się śrubokrętami, czy lutownicą, polecam zająć się prostymi rzeczami takimi jak struganie.

Obróbka drewna nie jest rzeczą trudną, wystarczy znaleźć niedużą gałąź lub pieniek, wziąć w miarę ostry nóż i zacząć nim odcinać fragmenty. Kluczową rzeczą w tego typu hobby jest wymyślenie efektu końcowego. Jeżeli znaleźliśmy smukłą gałąź można z niej wydobyć np. zdobioną laskę, a jeżeli mamy do dyspozycji pokaźny pieniek to idealnie sprawdzi się jako zdobiony taboret. Tego typu hobby wymaga dość sporo czasu, ale jego efekty są tego warte, po skończeniu otrzymamy rzecz, która będzie z nami na długie lata.

 

Kolejną propozycją z mojej strony jest wszelkiego rodzaju wyplatanie rzeczy. Świetnie ćwiczy palce, a także rozwija wyobraźnię i pomaga w doborze odpowiednich kolorów. Po zrobieniu kilku bransoletek z muliny na pewno będziecie wiedzieć które kolory pasują do siebie, a które się ze sobą gryzą. Na początek proponuję zacząć od zwykłego wiązania supełków, na różnych stronach znajdziecie poradniki o bardziej skomplikowanych możliwościach, a także takich z napisami.

 Pamiętaj, że na swoim hobby możesz także zarabiać. Jak mówi stare powiedzenie, jeżeli będziesz wykonywał pracę którą lubisz to nigdy nie będziesz pracował. Mam nadzieję, że po tym artykule choć kilka osób zmotywuje się i podejmie