Okres wakacyjny to bardzo dobra pora na kolarskie wypady. Wszyscy, którzy preferują krajoznawcze wypady, powinni udać się w różne warte uwagi punkty, przemierzając część drogi pociągiem. Takie kolarskie wypady uznawane są za cieszące się rosnącą powszechnością.

Znajdź ciekawe miejsce i wsiadaj na rower!

Wycieczka rowerem to wspaniały plan na krótki wypad. Dzięki temu, iż dopuszcza się przewóz roweru w pociągu, można zaplanować naprawdę ciekawą trasę. To świetna opcja dla tych, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek. Taki wypad można dostosować do swoich predyspozycji, samodzielnie wybierając, jaka część trasy będzie przebyta pociągiem, a jaka na rowerze.

Zwiedzaj ciekawe miejsca w swoim regionie

Kolarska wycieczka koleją, to wspaniała okazja, aby poznać regionalne zabytki. Szeroka grupa pasjonatów jazdy na rowerze nie wie, ile ciekawych atrakcji można odwiedzić niedaleko domu - na blogu KD znajdziesz więcej informacji. Trzeba tylko nabyć bilety regionalne na przejazd kolejowy i ruszyć w drogę. W zależności od naszych możliwości czasowych można również zabrać w plecak najważniejsze przybory i wyruszyć na wycieczkę z nocowaniem.

Osoby, które lubią mieć zaplanowany każdy szczegół, powinni przeanalizować przyjazdy pociągów z wybranych dworców i skrupulatnie obmyślać całą trasę. Na rowerze można przemierzać te odcinki, do których nie dociera kolej. Jeżeli wybieramy się w dłuższą wyprawę, warto mieć ze sobą zaktualizowaną nawigację. Niezapomnianą wyprawą może okazać się również nieplanowany rajd rowerowy.

Nieplanowane wycieczki są najlepsze!

Świetną opcją może okazać się powrót pociągiem z kolarskiej eskapady. Zwłaszcza w przypadku spontanicznych wypraw, gdy zaskoczy nas dość późna pora. Bilety za przejazd można nabyć u konduktora, aczkolwiek niezbędna jest wtedy specjalna opłata za wydanie biletu w pociągu - https://kolejedolnoslaskie.pl/informacje-o-kanalach-sprzedazy/w-pociagu-kd.

Nie musisz mieć skrupulatnie zaplanowanej trasy wyprawy, gdyż wyszukiwanie połączeń kolejowych dostępne jest o dowolnej godzinie, z każdego punktu. Trzeba tylko posiadać telefon z możliwością dostępu do Internetu.

Jeżeli nie masz pomysłu jak spędzić ostatnie tygodnie ciepłych dni, a lubisz aktywny wypoczynek, tego typu kolarska wycieczka składem kolejowym okaże się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę!