Jak modelki mogą dbać o nogi?

Tue, 03/26/2024 - 18:56

Praca modela to marzenie licznej grupy osób. To interesujący fach, ale tez dość wymagający. Pokazy mody stwarzają obciążenie ciała, w szczególności dla nóg. Modelki muszą mieć świadomość, na czym polegają wydajne metody walki z ich schorzeniami i przeciwdziałania im.

Modeling. Konsekwencje dla nóg

Modeling nie jest sielanką, mimo niemałych atutów. Rodzi potrzebę sporych wyrzeczeń. Sesje i pokazy są w stanie wywołać żylaki na nogach i innego rodzaju dolegliwości. W czasie modowych pokazów albo sesji zdjęciowych kończyny dolne poddane są bowiem ogromnemu wysiłkowi. Na to nakłada się obuwie, które nie zawsze jest wygodne i zdrowe dla stóp.

Poza potrzebą wykorzystywania takich produktów jak pończochy uciskowe na żylaki, osoby zatrudnione w modelingu nierzadko męczą się z innego rodzaju problemami. Wskazać trzeba tu na przykład bóle mięśni i zmęczenie nóg. Czasem może dojść do zapalenia ścięgien albo zakrzepicy żylnej. Z tego powodu konieczne jest, żeby regularnie konsultować z medykiem pojawiające się objawy i kondycję nóg.

W jaki sposób poradzić sobie z nieprzyjemnymi konsekwencjami wykonywania zawodu modelki?

Osoby zatrudnione na wybiegu muszą wyjątkowo dbać o kończyny dolne. Wyroby kompresyjne rewelacyjnie zdadzą egzamin w leczeniu mocnej opuchlizny i zakrzepicy. Trzeba pamiętać także o systematycznych aktywnościach pokrzepiające mięśnie nóg i rozciągających. Pożyteczny może okazać się również zabieg masażu, który pomoże rozluźnić naciągnięte mięśnie. Dbałość o właściwą postawę ciała także jest wyjątkowo ważne.

Po pracy modelki mogą także zakładać skarpety kompresyjne Jobst. Zwłaszcza w trakcie aktywności, typu spacerowanie bądź jogging. Produkt ten pokrywa całą łydkę. Tego rodzaju artykuły poprawiają krążenie krwi i stanowią formę przeciwdziałania występowaniu zakwasów. Pomagają zarazem w leczeniu schorzeń żył. Rajstopy kompresyjne świetnie zdają zaś egzamin w zapobieganiu żylaków. Modelki są na nie wyjątkowo narażone. Po wypełnieniu obowiązków zawodowych dobrze jest zaś nosić buty dające wygodę w trakcie codziennego funkcjonowania.