Jazda konna – hobby dobre na wszystko

Thu, 03/14/2024 - 19:53

Jeździectwo to fantastyczny sport. Są w stanie go trenować jednakowo dzieci, jak i osoby dorosłe. Styczność ze zwierzęciem jest w stanie sprawić wielką frajdę, a w połączeniu z aktywnością fizyczną dobrze oddziaływać na zdrowie. Stąd też taka terapia zalecana jest przez specjalistów.

Nietypowa metoda terapeutyczna

Na przestrzeni lat zauważalnie podniosło się zapotrzebowanie na usługi z grupy psycholog Wrocław prywatnie. Specjaliści tej dyscypliny mają do zaproponowania szereg skutecznych sposobów leczenia. Dopasowuje się je stosownie do problemów, z którymi zmaga się pacjent. Jedną z metod rehabilitacyjnych jest hipoterapia, czyli terapia z obecnością koni. Powinni z niej korzystać maluchy oraz osoby dorosłe z szeroką grupą schorzeń, także osoby z autyzmem.

Zalety kontaktu z koniem

W konkretnych wypadkach psycholog dziecięcy Wrocław (więcej znadziesz na https://www.superego.com.pl/psycholog-dzieci-i-mlodziezy-wroclaw/)  zaleca swoim pacjentom hipoterapię. Korzystnie oddziałuje ona jednakowo na formę ciała, jak również umysłu. Do tego dla szerokiej grupy pacjentów już sam kontakt ze zwierzęciem bywa źródłem wielkiej radości. Jazda konna pomaga poprawić sprawność. W wielu sytuacjach właściwe rezultaty uzyskuje się przy pracy z innymi medykami, wśród jakich znajduje się dietetyk kliniczny Wrocław. Taka terapia pomaga w korygowaniu postawy cielesnej oraz redukowaniu napięcia mięśni. Praca z koniem wspiera ogólną wydolność pacjenta oraz czucie powierzchniowe. Uczy skupienia uwagi oraz pobudza bodźce zmysłowe. W wielu wypadkach kontakt z koniem pomaga też w budowaniu pewności siebie.

W czym pomaga jazda konna?

Grupa schorzeń, w jakich neuropsycholog Wrocław może polecić jazdę konną, jest dość duża. Rehabilitację opartą na pracy z koniem nierzadko poleca się maluchom z zespołem Downa, oraz ludziom po amputacjach. Praca z koniem zapewnia też pozytywne rezultaty w przypadku działań terapeutycznych z osobami autystycznymi. Reprezentanci takich gałęzi medycyny, jak neuropsychologia Wrocław cenią sobie hipoterapię także dlatego, iż wspiera w relaksacji napiętych partii mięśniowych. Toteż stosuje się ją przykładowo u pacjentów z neuropatią oraz chorobami układu nerwowego. Hipoterapia sprzyja też korygowaniu różnych schorzeń postawy oraz redukowaniu zaburzeń nerwicowych.