Podróżując zawsze pamiętam o tym, żeby zabrać ze sobą wędkę, nie wiadomo kiedy może się przydać, a godzinne posiedzenie nad wodą z kijem daje wiele relaksu i wytchnienia. Nie tak dawno wybrałem się na Mazury, chciałem zobaczyć tą piękną krainę w której jest tyle jezior. Jest to idealne miejsce na piesze wędrówki i podziwianie nie zmienionej matki natury.

Dodatkowo jest to świetny teren bogaty w wiele rodzajów ryb słodkowodnych. Przejdźmy jednak do meritum sprawy. Jako, że lubię podróżować to opiszę Wam trochę ciekawych miejsc które warto odwiedzić będąc w tym rejonie.

Pierwsze z nich na pewno zainteresuje turystów pasjonujących się historią i drugą wojną światową. Jest to kanał Mazurski. To miejsce niesie ze sobą obfitą historię, ponieważ jest to niedokończony projekt trzeciej rzeszy. Jego pierwotnym zadaniem miał być rozwój terytorium między dotychczasową Polską, a obwodem Kaliningradzkim. Sam kanał zawiera w sobie aż 10 ślub, a najlepiej zachowaną i pokazującą potęgę ówczesnych inżynierów jest śluza Leśniewo Górne.

 Drugą atrakcją której nie można przegapić, są mosty w Stańczykach. Są to dwie kamienne konstrukcje które służyły dawniej jako most łączący odcinki kolejowe, a w obecnych czasach urozmaicają widok. Ich budowa została rozpoczęta w 1912 roku i trwała 6 lat, w planach był również trzeci akwedukt który miał służyć jako autostrada, ale z braku pieniędzy zaniechano tej budowy.

Ostatnią budowlą którą odwiedziłem w tej podróży był Wilczy Szaniec. Jest to była siedziba Hitlera umiejscowiona niedaleko Kętrzyna. Składa się ona z siedmiu ogromnych bunkrów, w których wszystkie ściany mają grubość ponad 10 metrów każda. W jej środku mogło zmieścić się nawet 2000 oficerów i zbrojnych, a cała budowla była okryta siatką maskującą uniemożliwiającą jej znalezienie z lotu ptaka. To miejsce robi piorunujące wrażenie dlatego każdy turysta powinien je odwiedzić.

Mam nadzieję, że podane wyżej atrakcje zrobią zachęcą Was do odwiedzenia tych miejsc, a także do rozwijania swoich pasji. Pamiętajcie, że podróżując nie tylko edukujecie się, ale również dbacie o swoje zdrowie.