Wyprawa z pupilem staje się coraz częściej praktykowanym pomysłem na spędzanie wolnego czasu. Wiele osób decyduje się na wyprawy trampingowe ze swoimi pupilami, niestety nie zawsze jest prosto wybrać odpowiednie miejsce do podróży. Dlatego też, wybraliśmy parę propozycji na podróż z pupilem jak i przemyślenie kwestii wyboru transportu.

Wśród ciekawych propozycji są wyjazdy na Kubę, Azory czy Islandię. Wspomniane zakątki świata gwarantują przepiękne widoki, a także ogrom miejsc,w jakich możemy wybrać się z psem na dłuższe spacery. Warto jednak pamiętać, że podczas wyjazdu na Azory - zobacz - czy też Kubę (zobacz plan wyjazdu na Kubę tutaj) trzeba zapewnić sobie i psu stosowne nawodnienie oraz schronienie dla pupila, ze względu na dominujące tam upały. Podczas wycieczki na Islandię powinieneś zaś wziąć pod uwagę, że choć jest ona urokliwa, jest również chłodna, więc powinieneś mieć ogrzewanie na zimne dni.

Drugim interesującym planem jest podróż do Tajlandii. Zakątek ten jest bardzo dostosowany dla zwierząt, a także oferuje sporo rozrywek dla odwiedzających. Musisz jednak pamiętać, że w Tajlandii są szczególnie wysokie upały, dlatego powinieneś zatroszczyć się o porządne schronienie dla psa a także dostateczną ilość nawodnienia, np. w podręcznym bidonie.

Jeśli chodzi o wybór auta – decyzja ta zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. Gdy wybieramy wyprawy trampingowe, gdzie chcemy spędzać sporo czasu w samochodzie, to lepiej zabrać własny samochód, który zna nasz zwierzak a jednocześnie gwarantuje odpowiednie warunki dla psa. Natomiast, jeśli rozważasz tylko podróż z jednego miasta do drugiego, to możesz pożyczyć pojazd, który będzie spełniał wszystkie oczekiwania pod względem przestrzeni jak i komfortu dla psa.

Istotne jest ponadto, żeby pomyśleć o regulacjach określających warunki transportu zwierzaków w danym kraju. W niektórych krajach konieczne są specjalne dokumenty, jak chociażby paszport dla psa bądź też opinia lekarska o szczepieniu przeciwko chorobom zakaźnym. Właśnie dlatego, przed wyprawą pamiętaj, aby skrupulatnie przeanalizować przepisy i przygotować wszystkie istotne poświadczenia.

Podsumowując, wyprawa trampingowa z psem jest doskonałym sposobem na urozmaicenie wolnego czasu z ukochanym pupilem. Musisz natomiast skrupulatnie zaplanować plan wycieczki aby przygotować się najlepiej jak możesz do wyjazdu, by zapewnić swojemu pupilowi jak najwygodniejsze warunki.