Kiedy mamy pracę biurową, dobrze jest dbać o odpowiednią ilość ruchu. Oczywiście może to być czasami trudne do wykonania, ale dla chcącego nic trudnego. Czasami wystarczy kilka drobnych kroków, aby wesprzeć swoją kondycję.

Bardzo przydatnym elementem w biurowcach są schody – taka prosta rzecz, a może nas wspomóc w dbaniu o własne zdrowie. Oczywiście nie jest to opcja dla każdego, ale zawsze warto spróbować korzystać z klatki schodowej chociaż w jedną stronę. Z reguły łatwiej jest schodzić niż wchodzić po schodach, można więc z tego korzystać na przykład w ramach przerwy w pracy.

Dzięki temu zapewnimy sobie choć minimalną ilość ruchu, a nie tylko całodniowe siedzenie przed komputerem. Co więcej, może się okazać, że po dłuższym czasie korzystania ze schodów, na tyle wyrobimy sobie kondycję, że z windy będziemy korzystać tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Oczywiście wszystko też zależy od tego, na którym piętrze mieści się nasze biuro, jeśli jest to pierwsze, czy na przykład trzecie piętro, to nie powinno być większego problemu z korzystaniem ze schodów, zarówno w drodze do, jak i z pracy. Sytuacja wygląda inaczej, jeśli nasze biuro mieści się na dwudziestym, czy nawet trzydziestym piętrze. Wtedy takie atrakcje nie będą dla każdego.

Warto też upewnić się na początku, czy w razie gdybyśmy nie dali przejść wszystkich pięter, będziemy mogli na dowolnym z nich wsiąść do winy. W niektórych biurowcach można bowiem wejść na klatkę schodową tylko na swoim piętrze, więc jeśli w połowie drogi zabraknie nam siły, będziemy musieli dzwonić po ochronę lub odpocząć i kontynuować nasze wyzwanie. Dlatego warto przed rozpoczęciem takich ćwiczeń upewnić się, że będzie to dla nas bezpieczne i nie przyniesie nam więcej szkody niż pożytku.