Marzysz o domku na obrzeżach, z przytulnym drewnianym tarasem, gdzie oczami wyobraźni już teraz trzymasz w dłoni poranną herbatę? A może chciałbyś mieć swój biznes samochodowy? Twoja własna gastronomia? Ile osób tyle pomysłów. Czy faktycznie wszyscy jesteśmy w stanie spełniać swoje fantazje?

Móc to chcieć – zewsząd zalewają nas tego typu zdania. Owszem – całkiem sporo zależy od nas. Jednak czy wszystko? Jest jednocześnie masa aspektów zewnętrznych - to skąd pochodzisz, status, majętność, rodzina, region geograficzny w którym przyszliśmy na świat.

Dobrze jest choćby spróbować. Korzystniej spróbować i pożałować, niż nie móc odżałować że się nic nie spróbowało. Jesteś panem swego życia. Brzmi znajomo? Rozpocznij działania już dziś. Znajdź knajpę, wymyśl menu, zatrudnij obsługę. Wybuduj dom lub znajdź z drugiej ręki. Otwórz warsztat. Potrzebna będzie odwaga, pomysł, ale również wparcie przyjaciół. Jeśli cel cię przerasta - zacznij od pojedynczych kroków.

No dobrze. Jednak to przecież kosztuje. Skąd pozyskać pieniądze na realizowanie swoich celów?

Możliwości jest co najmniej kilka. Szczęściarze mogą liczyć na wsparcie rodziny. Nie każdy ma jednak taką możliwość. Odnosi się to jedynie garstki ludzi. Pozostali mogą wspomagać się instrumentami finansowymi dostępnymi na rynku. Instytucje finansowe oferują przeróżne pożyczki i kredyty. Od drobnych kwot do otrzymania szybciej po duże hipoteczne kredyty pod zastaw domu. To jednak spore ryzyko, jak i obowiązek spłacania wysokiego kapitału przez długie lata. A co jeśli nasz plan nie wypali? W temacie biznesu mamy możliwość pomniejszyć to zobowiązanie poprzez namówienie kilku osób do współdziałania. W temacie domu później mamy możliwość by go wystawić na sprzedaż – kondycja na rynku budowlanym wciąż jest niezła. Możemy rozważyć również wynajem naszej inwestycji.

Podobno nie ma problemów bez rozwiązania. Oczywiście to jedynie słowa – zanim przystąpisz do spełniania własnych pomysłów, należy przemyśleć wszystkie za i przeciw i z detalami sprawdzić ryzyko jak również zaplanować plan B, na wypadek gdyby cokolwiek wyszło nie tak. Najistotniejsze by działać. Mamy jedno życie, jakiego nikt inny za Ciebie nie ułoży. Sama wędrówka do spełnienia marzenia może być atrakcyjna! Kto przypuszcza co nas spotka po drodze?